Proč jsou investice do dluhopisů tak žádané?

Výsledek obrázku pro investing man

Pokud se zajímáte o investování svých pracně vydělaných fondů, možná Vás zaujme možnost, která má nižší riziko než akcie a větší výnos než investiční účet v bance. Jedná se o tzv. investování do dluhopisů.

Že to zní příliš dobře? Právě že takové vlastnosti mají investiční korporátní dluhopisy. 

Co to jsou dluhopisy

Dluhopisy jsou cenné investiční papíry, které vydávají emitenti - v případě korporátních dluhopisů jsou emitentem společnosti. Tento papír zavazuje emitenta k vyplácení emisí v pravidelných, předem daných intervalech - měsíčně, kvartálně atd. Mají předem daný čas zpětného odkupu emitentovi a pevně danou částku, kterou s nimi získáte.

Výhody dluhopisů

Mezi hlavní výhody dluhopisů patří jejich nízké riziko. V investičním světě patří dluhopisy k těm nejméně rizikovým investicím a stávají se tak více a více populární. Toto riziko je snížené předem daným úrokem, datem odkoupení emitentem a možností plánování s obdrženými výnosy. Víte totiž přesně, kolik Vám investice do dluhopisu výnosů přinese. 

Jak se získávají korporátní dluhopisy

České korporátní dluhopisy jsou vydávané společnostmi, které jsou ve spolupráci s prostředníkem. Jednoduše si vyberete z prezentovaných dluhopisů na stránkách České dluhopisy a dluhopis objednáte. Emitent Vám následně pošle elektronicky smlouvu, kterou podepíšete a zašlete zpátky. Poté stačí poslat finanční prostředky a vše je vyřízené. 

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4