Tvrdé eloxování hliníku

Hliník je materiál, který je široce využíván v průmyslu díky své lehkosti, pevnosti a odolnosti vůči korozi. Nicméně, aby se zlepšila jeho odolnost a tvrdost, je často potřeba aplikovat speciální povrchové úpravy. Jedním z nejefektivnějších způsobů je proces známý jako tvrdé eloxování. Tento postup se stává stále populárnějším díky svým výhodám a širokému spektru aplikací.

Číst dál: Tvrdé eloxování hliníku

Co dělá ramen nudle tak dobrými

Jediná složka, díky které je ramen japonská polévka tak návyková - a není to sůl! Pokud jste někdy jedli ramen, pravděpodobně jste si všimli, že na nudlích je prostě něco jiného. Jsou nažloutlé, pružné, kluzké, lehce se žvýkají, jsou pevné, ale ne přesně al dente, a ani po delší době v horké polévce se nezkazí. Jaký je tedy důvod této tolik vychvalované pochoutky? Jedno slovo: kansui.

Číst dál: Co dělá ramen nudle tak dobrými

Který model značky Opel je právě pro Vás?

Při výběru nového vozu je potřeba klást důraz na mnoho faktorů. Přeci jenom je to investice na několik let, a ještě k tomu nebývá zrovna malá. Pokud chcete zcela nový vůz očekávejte od 250 000 Kč a výše, při ojetých vozech je to o něco nižší. Prodejem aut Opel se zaobírá mnoho bazarů, ale i soukromníků. Podívejme se, jak vybrat ten správný vůz.

Číst dál: Který model značky Opel je právě pro Vás?

I obyčejná rouška má stále smysl

Nošení roušek je díky pandemii koronaviru více či méně povinné už prakticky rok. Čím déle toto období trvá, tím více začínají lidé být imunní vůči vládním nařízením a přestávají řešit to, co se kolem nich děje. Protože ve stínu koronaviru už žijí několik měsíců a už si na něj zvykli. Mnoho z nich proto odkládá roušky a nasazuje si je jen tam, kde je to nezbytně nutné. A to i přes to, že mohou roušky pomoci významně zlepšit současnou situaci.

Číst dál: I obyčejná rouška má stále smysl

  • 1
  • 2
Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4