I obyčejná rouška má stále smysl

Nošení roušek je díky pandemii koronaviru více či méně povinné už prakticky rok. Čím déle toto období trvá, tím více začínají lidé být imunní vůči vládním nařízením a přestávají řešit to, co se kolem nich děje. Protože ve stínu koronaviru už žijí několik měsíců a už si na něj zvykli. Mnoho z nich proto odkládá roušky a nasazuje si je jen tam, kde je to nezbytně nutné. A to i přes to, že mohou roušky pomoci významně zlepšit současnou situaci.

Druhy roušek

O tom, jaký typ roušek budeme nosit, si rozhodujeme sami. Můžeme si vybrat mezi rouškami jednorázovými či látkovými a v poslední době se na trh dostaly také nano roušky.

Vlastnosti jednorázových roušek

Jednorázové roušky mají o proti těm látkovým řadu výhod. Řadí se mezi ně např.:
jsou vyrobené ze zdravotně nezávadného antialergického materiálu, proto je může nosit kdokoliv
lépe se pod nimi dýchá, protože jsou dobře prodyšné
jsou lehké a snadno použitelné
poskytují také větší ochranu, než látkové roušky

Jednorázové roušky si můžete zakoupit v lékárnách nebo na internetu, kde je nabízí velké množství dodavatelů nebo výrobců jednorázových roušek. Pokud si však nemáte možnost jednorázové roušky koupit, nebo si je toužíte sami vyrobit, pak je nejlepší využít novou látku, která je vyrobena z čisté bavlny. Ideálně by také proti světlu neměly jít vidět žádné mezery a mělo by se pod ní dobře dýchat.

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4