Jaké jsou výhody bezdrátového analogového a digitálního rozhlasu

Všichni určitě víte, že existují dva typy bezdrátových rozhlasů. Jedná se o analogový a digitální bezdrátový rozhlas. Víte, na jakém principu fungují a jaké jsou jejich výhody?

 

Jak funguje rozhlas?

Principem rozhlasu je přenášení akustického signálu. Ten je modelován z nízkých kmitočtů na nosné vlny, které jsou pak pomocí vysílací antény vysílány do prostoru. Pro rozhlasové vysílání se nejčastěji využívají tři pásma. Jedná se o pásmo dlouhých vln (30 - 300 kHz), dále o pásmo středních vln (300 kHz - 3 MHz) a pásmo krátkých vln (3 MHz - 30 MHz). V současné době se také využívají velmi krátké vlny, neboli VKV (30 - 300 MHz).

Výhody bezdrátového digitálního rozhlasu

Digitální bezdrátový rozhlas má mnoho výhod. Patří mezi ně např. napojení na integrovaný záchranný systém, možnost přihlásit se a vysílat odkudkoliv, je zde také možnost vybrat si pouze konkrétní hlásiče a také je možné je na dálku kontrolovat. Bezdrátový digitální rozhlas také umožňuje napojení na místní drátové rozhlasy ve školách, nemocnicích, domovech důchodců apod. Dále je také možné jej propojit s kamerovým systémem. Jeho další výhodou je, že přenáší velmi kvalitně zvuk i hudbu, proto nebude posluchače rušit praskání.

Výhody bezdrátového analogového rozhlasu

Výhody analogového bezdrátového rozhlasu oproti digitálnímu rozhlasu jsou: tento typ rozhlasu je cenově dostupný a také disponuje vysokou srozumitelností.

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4