Chcete jít do penze? Připravte se na předání firmy synovi

předání firmy synovi

Může se stát, že vlastník firmy bude chtít předat svou firmu na jednoho ze svých rodinných příslušníků. Příčinou může být celá řada důvodů. Možná se chystají odejít do důchodu a chtějí svěřit své podnikání členovi rodiny, o kterém vědí, že to bude dobře fungovat. Buď to, nebo vlastník firmy, může jen chtít prodat svou firmu rodinnému příslušníkovi nebo ji dát jako dárek. Ať už je důvod jakýkoli, je důležité porozumět tomu, jak provést předání firmy synovi, aby nadále prosperovala a rozvíjela se a neutrpěly vztahy v rodině.

Předání firmy synovi je ze své podstaty přechodným obdobím a často je přehlíženo komunikační zatížení, v důsledku čehož zaměstnanci, zákazníci nebo jiné zúčastněné strany postrádají klíčová sdělení. Je vhodné se obrátit na poradenskou firmu, která s předáním firmy pomůže od prvních kroků. Na toto předání se však můžete připravovat se značným předstihem.

Poskytněte příští generaci příležitost zapojit se do rozhodovacího procesu dlouho před převzetím kontroly. Krok za krokem v podnikání. Začněte svému nástupci dávat odpovědnost za přijímání důležitých rozhodnutí, aby se naučil, jak zvážit výhody a nevýhody a dosáhnout správného rozhodnutí pro společnost.

Pomozte synovi získat pocit jeho silných a slabých stránek a pracovat s nimi na zaplnění jakýchkoli mezer v jeho odbornosti prostřednictvím mentoringu a vzdělávání, nebo tím, že jej povzbudíte, aby nějakou dobu pracoval mimo rodinný podnik, než se připojí k rodinnému podniku. Čím více zkušeností a rozmanitých perspektiv může společnosti přinést, tím lépe. Předání firmy synovi pak bude zase o něco snazší. Popište navrhované změny a novou vizi včas i svému okolí. Zaměstnanci, zákazníci a dodavatelé by měli být informováni o plánech současného vlastníka snížit své zapojení nebo odejít do penze a také o tom kdo

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4