Chcete začít podnikat? Kupte si už hotovou firmu

MacBook Pro, white ceramic mug,and black smartphone on table

Většině lidí si na začátku podnikání založí vlastní firmu. To sebou přináší hodně starostí a běhání po různých úřadech. Tento proces je možné značně zjednodušit a to tak, že si koupíte již hotovou firmu.

Pokud se rozhodnete pro koupi společnosti, máte dvě možnosti. Můžete si buďto zakoupit připravenou firmu na míru (někde také pod názvem koupě ready-made společnosti) nebo si můžete koupit již existující firmu s minulostí.

Zakoupení ready-made společnosti

V tomto případě se jedná o firmy, které byly vytvořeny za účelem prodeje. Jejich zakladatelé pod nimi nepodnikají, založili je jen z toho důvodu, aby došlo k jejich okamžitému prodeji. Takto je možné si zakoupit jak společnost s ručením omezeným (s.r.o.), komanditní společnost (k.s.) nebo také veřejnou obchodní společnost (v.o.s.).
Koupě takovéto firmy je velmi jednoduchá. Stačí si pouze najít společnost, která tuto službu poskytuje. Zde si buďto můžete vybrat už z připravených firem nebo vám ji mohou vytvořit přímo na míru vašich potřeb.

Zakoupení společnosti s minulostí

V tomto případě můžete zakoupit jak fungující, tak i firmu která je v úpadku. Můžete si také zakoupit jen podíly. Informace naleznete na specializovaných stránkách, které se těmito prodeji zabývají.

A jak je to s cenou?

V případě koupě fimy vytvořené na míru se cena může pohybovat od několika tisíc korun, až po několik miliónů. To záleží na tom, jaký typ společnosti si chcete pořídit. Nejlevnější většinou bývají s.r.o. a nejdražší pak a.s.
U společností s minulostí se cena pohybuje v řádech milionů až miliard korun.

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4